" بررسی درگذشت مشکوک عباس کیارستمی در پاریس "


" بررسی درگذشت مشکوک عباس کیارستمی در پاریس "

ریاست محترم سازمان نظام پزشکی كشور
جناب آقاي دكتر زالي
 
با احترام؛
اتفاق ناگوار درگذشت مرحوم كيارستمي، بزرگمرد هنر و تجلي فرهنگ سرزمين‌مان كه اسوه صبوري و منش و آرامش بودند باعث تأسف همگان است. از اين فقدان همه ما متأثريم، اما با تأسف بسيار شاهد هجمه گسترده‌اي از اعتراضات و هتاكي و افتراء و خصومت عليه قشر زحمت‌كش درمان و علي‌الخصوص پزشكان اين مرز و بوم هستيم كه سكوت متوليان آن سازمان محترم كه مسئوليت سلامت جسم و روان مردم بر دوش آنهاست و اخيراً كيفرخواست صادره و به تبع آن حكم محكوميت سنگين انتظامي يكي از همكاران ، جامعه پزشكي را در بهت و شوكي اضطراب‌آور فرو برد. جامعه پزشكي ضمن احترام به حكم دادگاه بدوي سازمان  نظام پزشكي نگراني عميق خود را از شائبه فشار رسانه‌ها و صاحبان تريبون و مطبوعات كه متأسفانه تخصصي در امر طب ندارند در اين نتيجه‌گيري و صدور رأي، اعلام مينمايد .
همچنين با عنایت به نکات مبهم  پرونده و در حاليكه كارگردان فقيد در فرانسه و بيمارستاني در حومه پاريس بدليل هماتوم مغزي (بگفته بريس گايه پزشك معالج) فوت شده و بر طبق بيانات پزشك محترم فرانسوي ( كه توسط فرزند ان مرحوم منتشر گرديد مرحوم درمان ضد لخته احتمالا هپارين دريافت  ميكرد ) و اين درمان علي رغم ديدن هماتوم اوليه در سي تي اسكن مغز بوده و همين امر سبب بزرگتر شدن هماتوم يا ايجاد يك هماتوم جديد  شده است و نيز به گفته همين پزشك جسد به يكباره ساعت ٦ صبح رؤيت گرديده است، با توجه به موارد ذكر شده چنين اشتباهي از تيم فرانسوي و عدم  چك علايم حياتي از شب تا صبح با دوز هپارين در بيمار هماتوم مغزي از سوي هر كس و تيمي غير قابل بخشش و كاملا مشكوك ميباشد.
در شرایطی که ابهاماتی بزرگ در ارتباط با نحوه فوت در فرانسه وجود دارد عدم همكاري بازماندگان مرحوم در همكاري با سازمان نظام پزشكي براي بازبيني پرونده رسمی  فوت در فرانسه و تاكيد و اصرار عجيب در ارتباط دادن  نكاتي كه در حكم بدوي مطرح شده به فوت مرحوم و فراخوان جهت اعتراض به حكم  ، بيش از بيش به نكات مبهم پرونده اضافه مينمايد خصوصا كه گواهي فوت و جواز دفن هم از مسيري غير طبيعي و مبهم صادر گرديده است.
جامعه پزشكي به دليل افتخار آفريني و اثرات جهاني مرحوم كيارستمي از مراجع قانوني و قضايي تقاضا دارد رسيدگي به نكات مبهم و عجيب اين پرونده را آغاز تا علت دقيق فوت اين كارگردان فقيد را  مشخص نمايند و با احضار و بازجويي مطلعين در مراجع ذيصلاح قضايي و بررسي دقیق و همه جانبه گزارش پرونده  بيمارستاني متوفي در فرانسه (تأكيد مي‌كنيم گزارش رسمي ، قانوني و  دقيق)  و با بررسي كارشناسانه نگذارند علت واقعي فوت ايشان پنهان بماند.
ضمنا افرادي كه در مصاحبه با شبكه هاي معاند بيگانه سعي در تبرئه پزشكان فرانسوي و تخريب اعتماد عمومي نسبت به جامعه پزشكي به قصد تشويش اذهان عمومي و به خطر انداختن امنيت اجتماعي  گرديده اند را احضار و به پاسخگویی ملزم نمایند.
بار ديگر ضمن ابراز تأسف عميق خود از اين حادثه خواستار پاسخي روشن از طرف مراجع قضايي و آن سازمان محترم به سؤالات و ابهامات پيش رو هستيم  .
١.انتخاب بيمارستاني  گمنام در حومه پاريس بر چه اساس و توسط چه شخص يا اشخاصي صورت گرفته است؟
٢. علت فوت مرحوم در فرانسه چيست؟ مستندات رسمي بيمارستان فرانسه حتماً بازبيني و بررسي شود
٣. ايا فوت مشكوك كارگردان شهير كشورمان در فرانسه بدليل يك بي مسوليتي غير عمد و يا اشتباه پزشكي بزرگ در دادن داروي ممنوع در بيمار هماتوم مغزي و عدم مراقبت از وي در ساعات طولاني نبوده  است ؟
٤. علت استنكاف بستگان مرحوم از بررسي سير درمان ايشان در فرانسه و نهايتاً دليل فوت مرحوم  در فرانسه چيست؟ چرا با وجود مرگ مشكوك متوفي در پاريس خانواده ايشان حاضر به همكاري جهت بررسي قصوراحتمالي  ويا عدم قصور بيمارستان و كادر پزشكي آنجا نيستند؟
 
منتظر پاسخ ابهامات پرونده ميمانيم اميدواريم سازمان محترم نظام پزشكي و مراجع ذيصلاح قضايي با رسيدگي دقيق به ابهامات بالا روند نامطلوب هتاكي به  جامعه پزشكان را متوقف سازند.
 
با تجدید احترام


ضمیمه ها
ضمیمه ندارد
تمامی حقوق برای وب سایت دادمهر محفوظ است. Telegram