🔴ابراز نگرانی ملاوردی از به خطر افتادن امنیت شغلی بانوان با قانون جدید مرخصی زایمان


🔴ابراز نگرانی ملاوردی از به خطر افتادن امنیت شغلی بانوان با قانون جدید مرخصی زایمان

⬅️سپید: اولین بار پس از هشدارهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر کاهش جمعیت کشور و لزوم افزایش نرخ باروری، دولت و نمایندگان مجلس در سال 91 دست‌به‌کار شدند و در لایحه‌ای با اصلاح قانون تنظیم خانواده و جمعیت (مصوب 1372) تمام محدودیت‌های مقرر در این قانون و سایر قوانینی که بر اساس تعداد فرزند برای والدین شاغل یا فرزندان آنان ایجادشده بود را لغو کردند. 

⬅️همچنین نمایندگان در تبصره 2 این ماده‌واحده، به دولت اجازه دادند تا مرخصی زایمان مادران را به 9 ماه افزایش دهد و همسر آنان هم از دو هفته مرخصی اجباری (تشویقی) برخوردار شوند. 

⬅️این قانون که در خردادماه 92 و در واپسین روزهای دولت دهم از سوی رئیس‌جمهور وقت ابلاغ شد اما رنگ اجرا به خود نگرفت و از همان ابتدا با اما و اگرهایی روبرو شد.

⬅️شهیندخت ملاوردی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، در آخرین پست اینستاگرامی خود از به خطر افتادن امنیت شغلی زنان با اجرایی شدن قانون افزایش سه‌ماهه مرخصی زایمان ابراز نگرانی کرد و گفت: «امنیت شغلی زنان با رفتن به مرخصی زایمان به خطر می‌افتد.»

⬅️مولاوردی در این پست نوشته است: «در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد افزایش مرخصی زایمان عنوان کردم: ما همه راه‌ها را رفته‌ایم و تمام پیگیری‌ها و مکاتبات مربوطه را انجام داده‌ایم. 

⬅️حتی گفتیم که از محل اعتبارات وزارت بهداشت که مربوط به افزایش جمعیت است این مابالتفاوت پرداخت شود اما متاسفانه به نتیجه‌ای نرسیدیم و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هم در پاسخ به مکاتبه ما از دستگاه‌ها خواست در اعتبارات خود این موضوع را پیگیری کنند.»

🖇ادامه مطلب در لینک👇
✅ sepidonline.ir/d44047

✳️ @sepidonlineضمیمه ها
ضمیمه ندارد
تمامی حقوق برای وب سایت دادمهر محفوظ است. Telegram