نحوه صدور گواهي سلامت هايمن در مطب

نحوه صدور گواهي سلامت هايمن در مطب

1-  تنظيم سابقه و تشکيل پرونده: لازم است سوابق در بايگاني مطب نگهداري شود تا چنانچه از جانب دادگاه يا پزشکي قانوني يا ساير مراجع رسمي مورد سؤال واقع شويم بتوانيم با مراجعه به پرونده پاسخگو باشيم. بهترين روش اين است که پزشك با استفاده از كاربن گواهي را در دو نسخه تنظيم نمايد و اثر انگشت سبابه دست راست بيمار را در ذيل هر دو برگه ثبت نمايد و نسخه دوم را براي خود بايگاني كند.

2-  احراز هويت: هويت بيمار با اسناد معتبر عكسدار مانند شناسنامه، كارت شناسائي معتبر، گواهينامه رانندگي، گذرنامه و غيره صورت مي‌گيرد. اگر بيمار هيچ مدرك هويتي در اختيار ندارد باز هم مي‌توان با نامي كه خود را معرفي مي‌كند گواهي صادر نمود ولي بايد در گواهي قيد شود ((از بيمار كه فاقد مدارك شناسائي است و خود را خانم .......... معرفي مي‌كند معاينه بعمل آمد)) البته بهتر است عکس جديد چهره دختر (عکس پرسنلي) نيز مطالبه شود تا يک عدد بر روي گواهي اصلي نصب شود و دومي بر روي برگ سابقه بجا بماند. فايده اين کار براي رفع شک و شبهه است و در صورت استعلام مراجع قانوني اعلام مي نماييم که معاينه از صاحب عکس الصاق شده به پرونده صورت گرفته است. عکس متصل شده بر روي گواهي اصلي را بايد با امضاء پزشک و مهر نظام پزشکي تأييد و تصديق نماييم.


3-  ثبت ساعت و تاريخ و محل معاينه: بسيار اهميت دارد زيرا پس از گذشت زمان و حتي در ساعات پس از معاينه  ممکن است هر اتفاقي صورت پذيرد.

4-  وضعيت و شکل و نوع هايمن دقيقاً توضيح داده شود و ابتدا و انتهاي سطرهاي گواهي مسدود شوند ( مثلا در ابتدا و آخر خطوط علامت ضربدر گذاشته شود).


5-  در صورتي که علاوه بر سلامتي هايمن وضعيت دهانه و جدار واژن دخترانه باشد مي توان از واژه "باکره" يا "دوشيزه" استفاده نمود.

6-  اخذ رسيد: در نسخه دوم گواهي (سابقه مطب) از تحويل گيرنده گواهي امضاء مي گيريم که شامل نوشتن نام و نام خانوادگي و امضاء و تاريخ و در برخي موارد (مثلا افراد کم سواد) اثر انگشت سبابه دست راست مي باشد

 

لطفاً  کانال " دفاع از حقوق جامعه پزشکی" را به جامعه محترم پزشکی و پیرا پزشکی کشور معرفی نمایید.
برای عضویت در این کانال کافیست بر روی لینک زیر  کلیک فرمایید   
 https://telegram.me/dadmehr_orgضمیمه ها
ضمیمه ندارد
تمامی حقوق برای وب سایت دادمهر محفوظ است. Telegram